(Nie)porozumienie. Felieton Marcin Zygmunta

  • 21/09/2017

Rozmawiamy ze sobą, ale się nie słuchamy – takie zdanie chyba najbardziej charakteryzuje polskie społeczeństwo. Nie inaczej jest z przedstawicielami branży nauki jazdy. Każda organizacja ma swój zbawczy plan naprawczy, oczywiście jedyny słuszny! Swoje trzy grosze dorzucają jeszcze niezrzeszeni właściciele szkół jazdy oraz ich pracownicy.

więcej

Szczecinianie produkują świecące w ciemności krawężniki. Żeby było bezpieczniej

  • 20/09/2017

A gdyby tak obrzeża drogi rowerowej albo schody świeciły, byłoby bezpieczniej - pomyśleli młodzi szczecińscy inżynierowie i... swój pomysł zmaterializowali. Betonowe prefabrykaty wypełnione żywicą z pigmentem miały premierę w Stargardzie, a teraz jadą na południe Szwecji.

więcej

Kultura za kierownicą. Przydałaby się także instruktorom

  • 19/09/2017

Chcę podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi kultury za kierownicą. W ostatnim czasie, jeżdżąc prywatnym samochodem po ulicach Poznania, spotkałem się z tak chamskimi i idiotycznymi zachowaniami instruktorów prowadzących szkolenie, że postanowiłem to skomentować.

więcej

Prawko z klonowym liściem. Jak jest w Kanadzie?

  • 18/09/2017

Powiedzenie „Będziesz miał tu Kanadę” w języku naszych dziadków znaczyło dostatek, wygodę, beztroskie życie. Dziś Kanada nie jest już symbolem bogactwa i luksusu, ale kierowcom żyje się tam łatwiej niż w Polsce.

więcej

WORD w Krośnie wymienia samochody. Jedyny diler zaproponował… kię rio

  • 15/09/2017

W przetargu na zakup nowych aut przeznaczonych do egzaminowania na kat. B w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie wystartowała tylko jedna firma. Jest to diler oferujący nową kię rio.

więcej

Chciał pomóc starszemu koledze. Do egzaminu nie przystąpił, zdradził go wygląd

  • 13/09/2017

W poniedziałek w kieleckim WORD-zie doszło do niecodziennej sytuacji. Na egzamin teoretyczny przyszedł mężczyzna, który wylegitymował dowodem osobistym kolegi. Ten poprosił go o pomoc w zdobyciu prawa jazdy. Ich plany zniweczył czujny egzaminator.

więcej

ODTJ nie jest wesołym miasteczkiem. Wywiad z prezesami PSITJ

  • 12/09/2017

– Boję się czasów, kiedy ODTJ-oty staną się obowiązkowym elementem procesu szkolenia i będą traktowane jak dzisiejsze WORD-y, czyli instytucje, które za pieniądze umożliwiają pozyskanie kolejnego dokumentu – ocenia Jerzy Smagała, wiceprezes powołanego w tym roku Polskiego Stowarzyszenia Instruktorów Techniki Jazdy.

więcej

Pracuj, żeby żyć, nie żyj, żeby pracować

  • 11/09/2017

Czy instruktor nauki jazdy to niewolnik, który całymi dniami pracuje za psie pieniądze, żeby wyżywić rodzinę i zapewnić jej godny byt? A może robi to dlatego, że nie umie odmówić kursantom, jest empatyczny, bo wie, jak może wyglądać proza życia?

więcej

Rankingi OSK, czyli nabijanie ludzi w butelkę

  • 08/09/2017

W lokalnych mediach od kilku lat bardzo popularne są plebiscyty na najlepsze szkoły i instruktorów jazdy. Czy jednak sztucznie nabijane głosy i zdobyte w ten sposób tytuły mogą być wiarygodne?

więcej

Zielonogórscy policjanci kontrolowali elki. Znaleźli kursanta z zakazem

  • 07/09/2017

Podczas wczorajszej akcji pod hasłem „nauka jazdy” zielonogórscy funkcjonariusze z drogówki odkryli coś nieoczekiwanego. Jedną z elek kierował kursant, który ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdami – donosi „Gazeta Lubuska”.

więcejprzeczytaj więcej aktualności