Podnieśmy ceny, to jest dobry moment! Felieton Marka Kasprzyka

  • 20/04/2018

Drodzy przedsiębiorcy, podwyższajmy ceny naszych kursów, ale róbmy to z głową, stopniowo. Naprawdę nie ma się czego bać. Jesteśmy zawodowcami wartymi znacznie więcej, niż sami się wyceniamy!

więcej

Interweniować czy nie – oto jest pytanie. OSK spiera się z PORD-em

  • 19/04/2018

Czy egzaminatorzy są zobowiązani do interwencji w układ hamulcowy pojazdu po to, żeby samochód prowadzony przez kandydata na kierowcę uniknął kolizji? Odpowiedź na to pytanie mocno poróżniła gdański PORD i właściciela tamtejszego ośrodka szkolenia kierowców.

więcej

Z WORD-u do Anwilu. Chmielewski zrezygnował z funkcji dyrektora

  • 18/04/2018

Jarosław Chmielewski zrezygnował z pełnienia funkcji dyrektora WORD-u we Włocławku. Teraz jest członkiem zarządu Anwilu, czyli dużej spółki należącej do grupy kapitałowej PKN Orlen. I, jeśli wierzyć lokalnym mediom, chce w najbliższych wyborach kandydować na prezydenta Włocławka z ramienia PiS.

więcej

CEPIK, czyli fuszerka za wielkie pieniądze. NIK opublikował raport z kontroli

  • 17/04/2018

Opublikowany dzisiaj raport Najwyższej Izby Kontroli pokazuje w jak bardzo nieudolny sposób kolejne ekipy rządzące zabierały się za tworzenie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

więcej

Resort chce promować korytarze życia. Zagadnienie ma pojawić się w bazie pytań

  • 16/04/2018

– Chcemy, żeby pytania dotyczące korytarzy życia znalazły się w puli pytań egzaminu na prawo jazdy – powiedział w piątek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

więcej

Egzaminator nie zmienił swojej decyzji, kandydat na kierowcę ma kłopoty

  • 13/04/2018

20-letni mężczyzna próbował przekupić egzaminatora. Po niezdanym egzaminie nakłaniał go do zmiany decyzji, oferując 200 zł.

więcej

Prześwietlamy finanse WORD-ów. Cz. 3 – myjnie, pracownicy i wydatki na infrastrukturę

  • 12/04/2018

Z jakich działalności WORD-y czerpią profity? M.in. z wynajmu pomieszczenia na bar (Krosno), dla banku (Chełm), sprzedaży artykułów z automatów, wynajmu symulatora dachowania (Legnica), usług związanych z kserowaniem, sprzedaży wydawnictw i pomocy dydaktycznych (Włocławek). Prowadzą także myjnie i stacje kontroli pojazdów.

więcej

Prześwietlamy finanse WORD-ów. Cz. 2 – ile zarabiają egzaminatorzy?

  • 11/04/2018

Patrząc na średnie zarobki egzaminatorów w WORD-ach, można stwierdzić, że nie mają oni na co narzekać. W 2017 roku najlepiej zarabiali pilanie.

więcej

Prześwietlamy finanse WORD-ów. Cz. 1 – przychody z egzaminów, wydatki na BRD

  • 10/04/2018

W 2017 roku przychody 49 wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego z tytułu przeprowadzania egzaminów wyniosły prawie 268 mln zł. Najwięcej pieniędzy zainkasował ośrodek egzaminacyjny w Katowicach (ponad 20,5 mln zł). Ale w ciągu dwóch lat najwięcej środków na cele związane z BRD przeznaczył jednak WORD w Radomiu.

więcej

Oleksiak: Decyzja została podjęta, publikujemy projekt

  • 09/04/2018

Najciekawszym punktem XX zjazdu delegatów PFSSK nie były wcale wybory mające wyłonić prezesa organizacji. Bo to, co najważniejsze, powiedział zaproszony gość, czyli Bogdan Oleksiak, dyrektor departamentu transportu drogowego Ministerstwa Infrastruktury. Otóż jeszcze w tym tygodniu ma zostać opublikowany projekt zmiany ustawy o kierujących pojazdami!

więcejprzeczytaj więcej aktualności